  • SRF2012-900YA
SRF2012-900YA
advertisement
Manufacturer No:
SRF2012-900YA
HK JDW NO:
103-SRF2012-900YA
Datasheet:
SRF2012-900YA
Description:
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRF2012-900YA
  • Mount
    PCB, Surface Mount
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Material
    Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    90Ohm
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    400mA
  • Base Part Number
    SRF2012
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    90Ohm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    400mA
  • Max DC Current
    400mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Current
    400mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2mm