  • SRAH-12F1A0R
SRAH-12F1A0R
advertisement
Manufacturer No:
SRAH-12F1A0R
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-SRAH-12F1A0R
Package:
7-SMD Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRAH-12F1A0R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    7-SMD Module
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    xRAH-12F1A0
  • Size / Dimension
    0.78Lx0.70W x 0.32 H 19.7mmx17.8mmx8.1mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.63V
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    0.9V~3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    12A
  • Output Power
    39.6W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height
    8.128mm