  • SR732HTTE3R32F
SR732HTTE3R32F
advertisement
Manufacturer No:
SR732HTTE3R32F
HK JDW NO:
430-SR732HTTE3R32F
Package:
2010
Datasheet:
Description:
Thick Film, 3.32Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 1241
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SR732HTTE3R32F
  • Package / Case
    2010
  • Number of Pins
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.32Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2.73V
  • Power Rating
    750mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm