  • SR732HTTE1R15F
SR732HTTE1R15F
advertisement
Manufacturer No:
SR732HTTE1R15F
HK JDW NO:
430-SR732HTTE1R15F
Package:
Datasheet:
SR732HTTE1R15F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.15Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SR732HTTE1R15F
  • Number of Pins
    2010
  • Weight
    33.991078mg
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.15Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2.73V
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    0.9287V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm