  • SR732ETTE2R43F
SR732ETTE2R43F
advertisement
Manufacturer No:
SR732ETTE2R43F
HK JDW NO:
430-SR732ETTE2R43F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 2.43Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 1120
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SR732ETTE2R43F
  • Number of Pins
    1210
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.43Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2.23V
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    1.1023V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.6mm