  • SR732BTTDKR511F
SR732BTTDKR511F
advertisement
Manufacturer No:
SR732BTTDKR511F
HK JDW NO:
430-SR732BTTDKR511F
Package:
1206
Step5Bar-code shipping tag
SR732BTTDKR511F
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    511mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.81V
  • Power Rating
    330mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm