  • SR732BTTD6R80F
SR732BTTD6R80F
advertisement
Manufacturer No:
SR732BTTD6R80F
HK JDW NO:
430-SR732BTTD6R80F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4230
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SR732BTTD6R80F
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SR73
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    1.58V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    1.498V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm