  • SR731ERTTP3R00F
SR731ERTTP3R00F
advertisement
Manufacturer No:
SR731ERTTP3R00F
HK JDW NO:
430-SR731ERTTP3R00F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SR731ERTTP3R00F
Description:
SR73-RT Series, Thick Film, 3Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15792
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR731ERTTP3R00F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SR73-RT
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm