  • SR595A101JAATR1
SR595A101JAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR595A101JAATR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR595A101JAATR1
Package:
Datasheet:
Description:
100pF 50V Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
SR595A101JAATR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    3.175mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm