  • SR591C331KAATR2
SR591C331KAATR2
advertisement
Manufacturer No:
SR591C331KAATR2
HK JDW NO:
66-SR591C331KAATR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330pF 100V Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR591C331KAATR2
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm