  • SR507C104KAR
SR507C104KAR
advertisement
Manufacturer No:
SR507C104KAR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR507C104KAR
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR507C104KAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • Thickness
    5.08mm