  • SR505C225KARTR1
SR505C225KARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR505C225KARTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR505C225KARTR1
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 7437
Step5Bar-code shipping tag
SR505C225KARTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • Thickness
    5.08mm