  • SR308C473KAR
SR308C473KAR
advertisement
Manufacturer No:
SR308C473KAR
HK JDW NO:
66-SR308C473KAR
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR308C473KAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm