  • SR305E564MAR
SR305E564MAR
advertisement
Manufacturer No:
SR305E564MAR
HK JDW NO:
66-SR305E564MAR
Package:
Datasheet:
SR305E564MAR
Description:
560nF Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
SR305E564MAR
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm