  • SR305C684KARTR2
SR305C684KARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR305C684KARTR2
HK JDW NO:
66-SR305C684KARTR2
Package:
Dipped
Datasheet:
SR305C684KARTR2
Description:
680nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
SR305C684KARTR2
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    1999
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm