  • SR305C334KAA
SR305C334KAA
advertisement
Manufacturer No:
SR305C334KAA
HK JDW NO:
66-SR305C334KAA
Package:
Dipped
Datasheet:
SR305C334KAA
Description:
330nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Quantity:
In Stock : 416
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR305C334KAA
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    508 μm
  • Size Code
    3015
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm