  • SR305A333JAR
SR305A333JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR305A333JAR
HK JDW NO:
66-SR305A333JAR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
33nF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
SR305A333JAR
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    508 μm
  • Size Code
    3015
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm