  • SR291C102KAATR1
SR291C102KAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR291C102KAATR1
HK JDW NO:
66-SR291C102KAATR1
Description:
SkyCap® SR 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR291C102KAATR1
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
    Formed Leads
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm