  • SR291A221JAA
SR291A221JAA
advertisement
Manufacturer No:
SR291A221JAA
HK JDW NO:
66-SR291A221JAA
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR291A221JAA
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V