  • SR2512MK-07510RL
SR2512MK-07510RL
advertisement
Manufacturer No:
SR2512MK-07510RL
HK JDW NO:
898-SR2512MK-07510RL
Datasheet:
SR2512MK-07510RL
Description:
SR Series, Thick Film, 510Ohm, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SR2512MK-07510RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm