  • SR225E474ZAR
SR225E474ZAR
advertisement
Manufacturer No:
SR225E474ZAR
HK JDW NO:
66-SR225E474ZAR
Description:
470nF 50V Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR225E474ZAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    80%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm