  • SR215E104ZAA
SR215E104ZAA
advertisement
Manufacturer No:
SR215E104ZAA
HK JDW NO:
66-SR215E104ZAA
Datasheet:
SR215E104ZAA
Description:
SR21/59(50V,E) 100nF 50V Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 30
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR215E104ZAA
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SR21/59(50V,E)
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
    508 μm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm