  • SR215C472MARTR2
SR215C472MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR215C472MARTR2
HK JDW NO:
66-SR215C472MARTR2
Package:
Datasheet:
SR215C472MARTR2
Description:
4.7nF 50V Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2735
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR215C472MARTR2
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Depth
    1.55mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    508 μm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm
  • Thickness
    3.17mm