  • SR215C332KAATRX
SR215C332KAATRX
advertisement
Manufacturer No:
SR215C332KAATRX
HK JDW NO:
66-SR215C332KAATRX
Description:
SR21/59(50V,C) 0.0033μF Ceramic Capacitor -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SR215C332KAATRX
    Select All
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    7.62mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    SR21/59(50V,C)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0033μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2012
  • Positive Tolerance
    10%