  • SR215C102JAATR2
SR215C102JAATR2
advertisement
Manufacturer No:
SR215C102JAATR2
HK JDW NO:
66-SR215C102JAATR2
Description:
SR21/59(50V,C) 1nF 50V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SR215C102JAATR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SR21/59(50V,C)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm
  • Thickness
    3.17mm