  • SR215A681GAR
SR215A681GAR
advertisement
Manufacturer No:
SR215A681GAR
HK JDW NO:
66-SR215A681GAR
Datasheet:
SR215A681GAR
Description:
SkyCap® SR 680pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR215A681GAR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Thickness
    3.17mm