  • SR212A271JARAP2
SR212A271JARAP2
advertisement
Manufacturer No:
SR212A271JARAP2
HK JDW NO:
66-SR212A271JARAP2
Description:
270pF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR212A271JARAP2
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm