  • SR211A5R6DAR
SR211A5R6DAR
advertisement
Manufacturer No:
SR211A5R6DAR
HK JDW NO:
66-SR211A5R6DAR
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR211A5R6DAR
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm