  • SR211A470GARTR1
SR211A470GARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR211A470GARTR1
HK JDW NO:
66-SR211A470GARTR1
Package:
Ceramic
Datasheet:
SR211A470GARTR1
Description:
47pF 100V Ceramic Capacitor 2% Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SR211A470GARTR1
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    2%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm