  • SR211A330JAA
SR211A330JAA
advertisement
Manufacturer No:
SR211A330JAA
HK JDW NO:
66-SR211A330JAA
Datasheet:
SR211A330JAA
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% Radial
Quantity:
In Stock : 308
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR211A330JAA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm
  • Thickness
    3.17mm