  • SR205C473JAA
SR205C473JAA
advertisement
Manufacturer No:
SR205C473JAA
HK JDW NO:
66-SR205C473JAA
Datasheet:
SR205C473JAA
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR205C473JAA
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
    508 μm
  • Size Code
    2013
  • Custom Capabilities
    Capacitance, Leads, Consult Factory
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm