  • SR205C393KARTR1
SR205C393KARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR205C393KARTR1
HK JDW NO:
66-SR205C393KARTR1
Description:
39nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR205C393KARTR1
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm