  • SR202A821JAATR2
SR202A821JAATR2
advertisement
Manufacturer No:
SR202A821JAATR2
HK JDW NO:
66-SR202A821JAATR2
Description:
SR(NP0) 820pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SR202A821JAATR2
    11 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    SR(NP0)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    2013
  • Custom Capabilities
    Capacitance, Leads, Consult Factory
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm