  • SR202A680JARTR2
SR202A680JARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR202A680JARTR2
HK JDW NO:
66-SR202A680JARTR2
Description:
68pF 200V Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
SR202A680JARTR2
    11 Weeks
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.175mm