  • SR201A562JAR
SR201A562JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR201A562JAR
HK JDW NO:
66-SR201A562JAR
Description:
SkyCap® SR 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR201A562JAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5600pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm