  • SR155E103MAT
SR155E103MAT
advertisement
Manufacturer No:
SR155E103MAT
HK JDW NO:
66-SR155E103MAT
Datasheet:
SR155E103MAT
Description:
SkyCap® SR 10000pF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 8763
Step5Bar-code shipping tag
SR155E103MAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Thickness
    2.54mm