  • SR155C103MAA
SR155C103MAA
advertisement
Manufacturer No:
SR155C103MAA
HK JDW NO:
66-SR155C103MAA
Datasheet:
SR155C103MAA
Description:
SkyCap® SR 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1902
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR155C103MAA
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    1510
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Thickness
    2.54mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SkyCap® SR
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±20%