  • SR152A680KARTR2
SR152A680KARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR152A680KARTR2
HK JDW NO:
66-SR152A680KARTR2
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR152A680KARTR2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
    Yes
  • Size Code
    1510
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm