  • SR152A620JAR
SR152A620JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR152A620JAR
HK JDW NO:
66-SR152A620JAR
Description:
62pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR152A620JAR
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Multilayer
    No
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm