  • SR152A470KARTR2
SR152A470KARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR152A470KARTR2
HK JDW NO:
66-SR152A470KARTR2
Description:
47pF 200V Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR152A470KARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WIRE
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    1510
  • Height
    3.81mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm