  • SR152A220JAR
SR152A220JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR152A220JAR
HK JDW NO:
66-SR152A220JAR
Datasheet:
SR152A220JAR
Description:
SkyCap® SR 22pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1333
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR152A220JAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    SkyCap® SR
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
    C0G
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    1510
  • Voltage
    200V
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Thickness
    2.54mm