  • SR151E332MAR
SR151E332MAR
advertisement
Manufacturer No:
SR151E332MAR
HK JDW NO:
66-SR151E332MAR
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151E332MAR
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm