  • SR151C391KAR
SR151C391KAR
advertisement
Manufacturer No:
SR151C391KAR
HK JDW NO:
66-SR151C391KAR
Description:
390pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151C391KAR
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm