  • SR151A910JAA
SR151A910JAA
advertisement
Manufacturer No:
SR151A910JAA
HK JDW NO:
66-SR151A910JAA
Description:
91pF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A910JAA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    3.81mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm
  • Thickness
    2.54mm