  • SR151A330GAA
SR151A330GAA
advertisement
Manufacturer No:
SR151A330GAA
HK JDW NO:
66-SR151A330GAA
Datasheet:
SR151A330GAA
Description:
SkyCap® SR 33pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A330GAA
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    1510
  • Lead Style
    Straight
  • Custom Capabilities
    Capacitance, Leads, Consult Factory
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Thickness
    2.54mm