  • SR151A270KARTR1
SR151A270KARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR151A270KARTR1
HK JDW NO:
66-SR151A270KARTR1
Description:
27pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A270KARTR1
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm