  • SR142A471JART
SR142A471JART
advertisement
Manufacturer No:
SR142A471JART
HK JDW NO:
66-SR142A471JART
Description:
SkyCap® SR 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR142A471JART
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm