  • SR135E104MARTR1
SR135E104MARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR135E104MARTR1
HK JDW NO:
66-SR135E104MARTR1
Description:
SkyCap® SR 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.350Lx0.200W 8.89mmx5.08mm 10°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR135E104MARTR1
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.350Lx0.200W 8.89mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm