  • SR131C104KAATR1
SR131C104KAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR131C104KAATR1
HK JDW NO:
66-SR131C104KAATR1
Description:
100nF 100V Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR131C104KAATR1
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V