  • SR1206MR-0716RL
SR1206MR-0716RL
advertisement
Manufacturer No:
SR1206MR-0716RL
HK JDW NO:
898-SR1206MR-0716RL
Datasheet:
SR1206MR-0716RL
Description:
SR Series, Thick Film, 16Ohm, 0.25W 1/4W, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SR1206MR-0716RL
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW